Дома Тагови вкусна чоколадна торта

Таг: вкусна чоколадна торта

ФРЕЈЗЕР ТОРТА: Совршена комбинација од чоколадо и јагоди, сите го изедоа...

Oваа француска торта со јагоди го носи името Фрејзер. Веднаш ја забележав и некое време читав позитивни коментари под рецептот и само чекав прилика...

ПАНАМА ТОРТА: За неа велат дека е една од највкусните торти...

Веруваме дека секој човек си има некоја своја омилена торта, а според популарноста во цел свет и според оставените коментари, се чини дека Панама...

КЛАСИЧНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Овој рецепт е безвременски, сочниот вкус е незаменлив

Чоколадната торта е највкусниот десерт кој се послужува на секакви свечености, почнувајќи од родендени, слави и празници. Чоколадната торта може да ја правите посна...

Чоколадна торта без готвење на филот и без маргарин, многу вкусна...

Чоколадна торта која се прави за празници, родендени и други прослави. Многу е вкусна и не бара многу внимание и долго седење во кујната....

После оваа торта знам што значи „сочно“: вкусно, брзо и едноставно,...

Оваа чоколадна торта едноставно ќе ја обожавате. Откога го најдов рецептот, едноставно сум заглавена со него и не би го менувала за друг. Децата...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ЗА ПОМАЛКУ ОД 5 МИНУТИ: без јајца, повкусна не...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...