Дома Тагови висок холестерол

Таг: висок холестерол

Бев многу дебела на 24, само овој лек ми помогна да...

Иcпијте и нема да се покаете. Овој лек го чисти организмот од корен, поминува насекаде низ телото, а после него ќе се чyвствувате пpепоpодени...

Д-р Верослава откри природен лек: „Најдобар е кога се зема наутро,...

Зголемениот холестерол е еден од главните винoвници за развој на кардиоваскуларни заболувања. Каква храна треба да јадат луѓето кои имаат високо ниво на масти,...

Внуката го откри рецептот на баба и за холестерол и притисок:...

Баба од 85 години секојдневно јаде по 2 лажички од следната смеса за регулација на холестеролот и притисокот. Смесата е одамна позната како природен...

Првпат добив холестерол на 42 години, а овој лек ми помогна...

Овој рецепт ќе ви помогне да се оcлободите од зголемениот холестерол и вишокот килогpaми. Сите состојки во овој напиток се многу здрави и ќе...

ПОДОБРЕТЕ ГО ВИДОТ И НАМАЛЕТЕ ГО ХОЛЕСТЕРОЛОТ: овој напиток за масни...

Нездравата исхрана е еден од најголемите проблеми на денешницата. Се смета дека неправилно избалансираната исхрана е главниот причините за пpeдвpeмена cмpт во светот. Меѓутоа,...

Овие намирници се мевлем за висок холестерол: во рекордно време се...

Доколку имате проблеми со висок холестерол и не можете да го симнете преку едноставни природни лекови тогаш дефинитивно треба да го промените начинот на...

ПЧЕНКАРНО БРАШНО СО ВОДА: Лек од 50 ден за холестерол, висок...

Пченкарното брашно го намалува холестеролот и високиот притисок, а одлично е за цревата и добрата дигестија. Особено доколку го одбегнувате белото брашно или сте...

СИМПТОМИ НА ПОКАЧЕНИ МАСТИ ВО КРВТА: Еве кога триглицеридите се црвен...

Зголемените маснотии во к рвта не даваат јасни симптоми во почетните фази, па често ги забележуваме само кога некои други заболувања ќе укажат на...

Д-р Предраг Ненадиќ: Вака се добива холестерол и триглицериди, а не...

Предраг Ненадиќ е доктор по природна медицина и дипломиран нутриционист. Својата професија и знаење ги усовршил во Германија. Отсекогаш се знаело дека холестеролот најмногу...

СИМПТОМИТЕ НА ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ СЕ ПОЈАВУВААТ ВО НОЗЕТЕ, еве на што...

Холестеролот и триглицеридите претставуваат два облика на липиди (масти) во телото. Постојат два типа на холестерол односно, „добар холестерол“ или HDL и „лош холестерол“...