Дома Тагови вирусот корона

Таг: вирусот корона

Прочуената докторка Глигиќ открива што треба да направиме секое утро за...

Третиот бран од корона вирусот се чини дека е најостар од претходните два. Бројот на заразени е се поголем и расте и од ден...

Сите чекаат на вакцината, а се појави лек против ковид на...

Бројот на заболени со помош на овој лек се намалува за 79%, а инфекцијата се сведува на обична кивавица. Прелиминарните резултати од клиничкото испитување сугерираат...

Колку долго корона вирусот може да живее на површините и како...

Кога станува збор за корона вирусот, изгледа дека добрата хигиена е најдобрата одбрана. Доказите велат дека корона вирусот главно се шири преку респираторни капки кои...

Важна информација за коронавирусот која се споделува на социјалните мрежи низ...

Циркуларна порака која се споделува по мејлови и сите социјални мрежи. Не е познат изворот на оваа порака, а за читателите на НМД го...