Дома Тагови вирус

Таг: вирус

Д-р Даниловски со апел до родителите на децата кои нема да...

Професорот на Медицинскиот факултет Скопје, епидемиологот д-р Драган Даниловски, во своето денешно гостување на националната ТВ Канал 5, во емисијата ,,Само вистина" се осврна...

Залепила чешне лук на телото и решила голем здравствен проблем

Лукот е најдобриот лек кој нема да го најдете во научната медицина. Лукот може да го заштити телото од бактерии, вируси и инфекции, а...

ГРИП: Кога ќе имаме епидемија и каков ќе биде вирусот?

-Епидемија на грип се нарекува поради големиот број заболени и долгото траење на сезоната на грипот, а не поради мутацијата на вирусот. Еднаш штом...

Страшен вирус коси низ градинките и училиштата – ова се препораките...

Стомачниот ротавирус се смести во училниците и градинките. Зема се поголем замав, пред се, затоа што лесно се шири – преку заразени предмети, при...

СПОДЕЛЕТЕ СО РОДНИНИТЕ: Во Австралија беснее грип поопасен од СВИНСКИОТ –...

Во есенско-зимската сезона во Австралија, особено во месец септември, се појави пандемија на грип наречена “Калифорнија”, попозната како свински грип, а потоа означен како...

Безболно отстранете ги брадавиците од рацете со помош на ова средство

Обичните брадавици претставуваат заразни промени на непокриените делови од телото а најчест причинител е вирусут од групата од папиломавирусите. Инфекција се јавува преку директен контакт,...