Дома Тагови вежбање

Таг: вежбање

Хранете се здраво и ќе вежбате повеќе, студија открива директна поврзаност...

Неодамнешна студија потврди дека нашето расположение е директно поврзано со храната која ја јадеме. Ова е откритието на новата студија објавена во „Дневникот за...

Што и да изедете веднаш ви се лепи на стомакот и...

Ако боледувате од синдром на полицистични јајници, веројатно сте доживеале различни промени во организмот, од кои една најдрастично се истакнува, а тоа е промена...

Како да се спремите за вашиот прв ден во теретана и...

За многумина теретаната претставува место каде што можат да се сретнат голем број на набилдани мажи кои се фокусираат само на вежбањето и огледалата....

Можеби не сте знаеле, но ОВА ќе ви се случи кога...

Знаеме дека по престанокот на вежбањето мускулите се опуштаат, метаболизмот се успорува, но она што е помалку познато е дека и мозокот пати. Само...

Помалку масти, а повеќе смеа

Македонците, иако сѐ повеќе се интересираат за здравјето и работат на себе за да се одржуваат во добра форма, сепак се далеку од Европејците,...