Дома Тагови варен компир

Таг: варен компир

Овој зеленчук е многу вкусен и двојно поздрав, згответе го на...

За омилен зеленчук во светот се смета компирот, особено додека е млад. Компирот е едногодишно, зелјесто растение присутно во сите краеви, а потекнува од...

За да немате бели влакна, а притоа да ослабете до 5...

Стареењето е неизбежен процес, а со тоа и појавата на сиви влакна. Жените кога ќе почнат да забележуваат бели влакна на косата обично веднаш...

Не фрлајте ја водата во која се варел компир: неверојатна е...

Во последно време сè почесто можеме да ги слушнеме нутриционистите како советуваат, дека водата во која се варел одреден зеленчук, житарица или мешунка, не...

Крцкави палачинки од компир за 10 минути, нешто што мора да...

Компирот е навистина чудесна намирница која може да се подготви на најразлични начини од варен до печен или пржен. Корисен е во комбинација со...

Варен па рендан компир, запечен со убав прелив – брзо...

Многу вкусна пита која брзо и лесно се приготвува. Потребни состојки: околу 1 кг компири, 100 г растопен путер, 30 г брашно, 3 големи јајца, црвен пипер по вкус, 100...