Дома Тагови ванила

Таг: ванила

Најубавите рафаело кифлички – меки ко облачиња

Потребни состојки за тесто: 250 г путер/маргарин 200 мл јогурт 1 шолја (200 мл) шеќер 1 прстофат сол 600 г брашно 50 г кокос 1 кесичка прашок за печиво 1 ванилин шеќер ​ За...