Дома Тагови тумор на матка

Таг: тумор на матка

Овој лек ми го спаси животот пред 17 години: имав тумор...

Sonia Andreev за читателите на НМД.мк го откри рецептот кој го приготвувала како лек за кој вели дека и го спасил животот. “Еве да ви...

На Веселинка и бил откриен тумор на матка – го излечила...

На Веселинка С. и откриле миом (тумор) на матката. После прегледот и прогнозата на лекарите, таа одлучила да се обиде со Природната медицина. Прочитала за...

Лек за тумор на матка и јајници од ајдучка трева и...

Мерка за еден ден: 250 мл чај. Потребни состојки: -цвет од невен -цвет и лист од ајдучка трева -шведска горчливка - напиток кој се купува од аптека постапка: Се мешаат...