Дома Тагови црева

Таг: црева

Нутриционистите го препорачуваат овој појадок за оние кои сакаат да ослабат...

Овој секојдневен појадок ќе ви овозможи елиминација на заостанатите талози од екскрементот и ќе ви ги исчисти цревата. ​ -ги решава проблемите со мрзливи црева и...

За 15 минути ќе ви проработат цревата со овие комбинации

На дигетивниот тракт секогаш му се потребни доволно растителни влакна за да може совршено да функционира. Меѓутоа, ако не ги консумирате доволно, еве неколку...

Најдобриот начин за радикално чистење на цревата и превенција од канцер...

Викторија Семјонова е експерт од областа на природното лекување. Со светот го подели својот рецепт за радикално чистење на цревата. За овој рецепт ќе ви...

Симптоми дека во телото имате ПАРАЗИТИ и како да се ослободите...

Повеќето луѓе не се свесни за опасноста за нивното здравје која можат да ја предизвикаат паразитите, а над 80% од пациентите имаат некој вид...

Исповед на еден гинеколог: Еве што си мислам додека ја гледам...

Не можете ни да си замислите што докторот гледа додека ве прегледува таму долу... Секоја жена кога оди на гинеколошки преглед барем еднаш си помислува...

Ве чешаат и крвават? Еве како да ги излекувате хемороидите на...

Хемороидите претставуваат проширени вени на ректумот, сместени во најнискиот дел на правото црево и анусот. Понекогаш доаѓа до нивно отечување, па при празнењето на цревата...

Имате ли дупки во стомакот? Тоа може да биде причина за...

Кога вашиот организам е здрав, има моќна армија која го брани од можни грешки и инвазија од страни тела, како што се вируси, бактерии...

Губење на телесната тежина, промена или крв во столицата, опстипација –...

Карциномот на дебелото црево е подмолна болест. Обично симптомите се јавуваат дури во одмината фаза на болеста и не се секогаш специфични. Најкарактеристичните симптоми...

Јадете вчерашен леб зошто свежиот е многу опасен! Еве што велат...

Речиси никој не може да му одолее, но кога ќе прочитате колку е нездрав, бидејќи придонесува за растот на клетките на ракот – ќе...

Кога ви завива стомакот си мислите дека сте гладни, но еве...

Повеќето луѓе кога ќе слушнат „завивање“ на стомакот и „свирење“ на цревата, помислуваат дека се гладни и веднаш посегаат по храна. Меѓутоа овој знак...