Дома Тагови три банани

Таг: три банани

Еве што се случува со мозокот и стомакот доколку изедете 3...

Дали знаевте дека изедете најмалку три банани дневно, може значително да го намалите ризикот од мозочен или срцев удар? Според британските и италијанските научници, треба...