Дома Тагови торта со малини и биксвити

Таг: торта со малини и биксвити

Овошна торта со јагоди и бисквити без печење за 20 минути...

Тортата убаво се сече, мека е и сочна, лапни-голтни. Потребни состојки: 600 г петит кекси или други по желба 1 кг малини или јагоди 10 лажици шеќер 3 пудинг...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"