Дома Тагови торта шампита

Таг: торта шампита

ШАМПИТА: Најлесна и најбрза подготовка на старинскиот колач од изматени белки

Шампитата во странските земји, подалечни од Балканот е позната како Мерингова пита. Иако тие немаат конкретно име за Шампитата, нивниот „меринг“ колач најчесто претставува...

ШАМПИТА КОЈА ГО ЗАДРЖУВА СВОЈОТ ОБЛИК И ПО 3 ДЕНА, без...

Шампита која го задржува својот облик и по 3 дена, успева секој пат, а се подготвува многу брзо и лесно. Рецепт на Аријева Кујна....

Бомба шампита: Сите ми го бараа рецептот, оди сè по 11

Фотографија и рецепт на Адвија Сисиќ. Ова е највкусната шампита што некогаш сте ја пробале. Потребни состојки: 11 жолчки, 11 лажици шеќер, 11 лажици масло, 11 лажици млеко, 11 лажици брашно, малку...