Дома Тагови торта интерконтинентал

Таг: торта интерконтинентал

Оваа торта ми трае по цела недела од што е голема,...

Oваа богата торта е една од тортите која е идеална за сите прилики и со која нема да погрешите. Тортата е голема и многу...

Многу едноставна, брза, евтина и огромна – Новата песок торта која...

Познатата „песок торта“ или порано позната и како „Интерконтинентал“, а можеби во старите тефтери можете да ја најдете и под некое друго име, може...

Ова е тортата која ги доби сите симпатии на Фејсбук: ИНТЕРКОНТИНЕНТАЛ

Потребни состојки за една кора, (а потребни се две): 10 белки 1 прстофат сол 100 г (10 лажици) шеќер 200 г (14 лажици) мелени ореви 2 лажици брашно 2 жолчки за...