Дома Тагови тесто за мекици

Таг: тесто за мекици

КРОФНАСТИ МЕКИЦИ БЕЗ ЧЕКАЊЕ НА ТЕСТОТО: душа меки, подеднакво се вкусни...

Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да стасува. Прочитајте го рецептот и веднаш направете ги – состојките веќе ги...

Мекици готови за половина час, без чекање тестото да стасува, не...

Фото и рецепт: Верица Николиќ – мекици готови за половина час. Ова е еден од подобрите рецепти за брзи мекици кои се одлични за појадок...

Проверен рецепт – за 10 минути, феноменални и брзи мекици со...

Одличен и проверен рецепт со кој ќе ги приготвите феноменални брзи мекици со кои ќе ги израдувате најмилите. Вкусни се и можете да ги...

Најубавото чудо од тесто со јогурт за мекици готови за 10...

Верувам дека ќе ви се допадне. Потребни состојки: 500 мл млеко 1 квасец 1 прашок за печиво 4 јајца 1 лажица сол 200 мл јогурт 1,4 кг брашно +- Постапка: Во млако млеко растворете...