Дома Тагови тест

Таг: тест

Постои начин да дознаете дали го имате прележано Корона вирусот без...

Ситуацијата со корона вирусот во светот станува алармантна. Се чини дека деновиве тој го достигнува својот пик во Соединетите Американски држави, но и западно...

Момче неподготвено за тест, напишало искрена порака, а реакцијата на наставничката...

Станува збор за настан кој се случил во Сараево, каде еден ученик заминал на часовите неподготвен. Не знаеме дали тестот бил изненадување или однапред бил...

Колку сте високи? Едноставен и прецизен тест со точност од 90...

Доста прецизен тест кој го опишува вашиот карактер. Само одберете ја вашата висина.  За жените високи над 180 см важи истото што и за оние од...

Зошто некои пушачи добиваат рак, а некои не?

Сите пушачи се свесни дека со секоја запалена цигара го зголемуваат ризикот за појава на рак на белите дробови, но многумина од нив, за...

Револуционерно откритие – домашен тест открива рак на матката

Иако почесто се говори за рак на дојката, ракот на матката-поточно ендометријалниот карцином е еден од најчестите облици на ракот. ​ Доколку се открие навремено овој...

Направете го овој тест – недоволната желудочна киселина е причина за...

“Ниската киселост во желудникот е водечки извор за рак на желудникот и други хронични заболувања. Ризикот од развој на овие болести го влошува неконтролираното и...