Дома Тагови теодора

Таг: теодора

НОВА ТЕОДОРА: Класична торта, кремаста и многу вкусна, со евтини состојки

Ова е една класична торта приготвена според старите рецепти, кремаста и многу вкусна. Не е од оние кои се подготвуваат за пет или петнаесет...

ТЕОДОРА ТОРТА: Оваа торта можам целата сама да ја изедам –...

Теодора тортата се приготвува според стар рецепт со чоколаден фил, но денес може да се сретнат повеќе нејзини верзии. Ви го претставуваме рецептот на...