Дома Тагови тајна на долговечноста

Таг: тајна на долговечноста

30 ПРАВИЛА ОД ЖЕНА КОЈА ЖИВЕЕЛА 103 ГОДИНИ, овие работи ќе...

Евгенија Петерсон, позната во светот како Индра Деви e првата жена која ги открила тајните на јогата и ја популаризирала во Европа и Америка....

Д-Р НЕСТОРОВИЌ: Не е точно „во здраво тело – здрав дух“,...

„Менталната снага, љубопитноста, добриот емоционален живот се најважните врски во човечкиот живот. На крајот на краиштата, монасите што медитираат живеат подолго од врвните спортисти...

9 совети од нутриционист: лубеницата ја подобрува циркулацијата, а јагодата чисти...

Постојат одредени намирници кои е потребно да се јадат во текот на летото, за да бидете постојано хидрирани и да се прочистите од ток.сините...

Јапонскиот доктор живеел 105 години: Тајната за долговечноста е детската енергија

Би можело да се каже дека д-р Шигеаки Хинохара е одговорен за долговечноста на Јапонците, бидејќи советите на овој јапонски лекар многу придонесоа неговата...

Лековити рецепти од човек кој доживеа 114 години –тајната на долговечноста...

Човекот кој доживеа 114 години постојано и несебично ги делеше своите совети за начин на живеење, а особено на исхраната. Според него тајната на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"