Дома Тагови сусам

Таг: сусам

ПОСЕН ШАРЕН КОЛАЧ – Го направив за нашата слава и веднаш...

„Колачот го видов на некој турски сајт и одлучив да го испробам. Го направив за нашата слава и сите беа воодупевени. Многу е декоративен,...

СУСАМКИ ОД 2 СОСТОЈКИ: Почнав секој ден да ги правам, за...

Откако го открив овој рецепт, сусамките станаа дел од нашата секојдневна рутина. Многу се вкусни и исклучително здрави, особено за деца и постари лица...

Природен лек за сите оние кои постојано имаат ниско железо: брзо...

Анемијата или cлабокpвноста може да се излечи или да се одpжува под контpола со помош на природни лекови. Најдобрата превенција од оваа болест е...

ЛЕКОВИТА СМЕСА ОД СУСАМ И МЕД (РЕЦЕПТ): Ја враќа силата и...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има невеpoјатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во...

СИТНИ КОЛАЧИ СО КОКОС И КЕКСИ: За помалку од 30 минути...

Кога ќе измешате кокос и кекс, а потоа ќе формирате колачи кои ќе ги потопите во чоколадо - ќе ги добиете најубавите и највкусните...

Направете го овој крцкав ПОСЕН ЃЕВРЕК многу брзо и лесно –...

Подготовката на овој ѓеврек навистина е многу едноставна, па овој рецепт секој може да го испроба. Релативно е брза, бидејќи тестото стасува само еднаш...

ОВА Е НАЈВКУСНАТА ПИЛЕШКА САЛАТА: Не може нашата куќна слава да...

„Нашата куќна слава не може да помине без пилешка салата... Уште од септември почнаа да ме прашуваат дали и оваа година ќе ја правам...

ЕДНОСТАВНА СУСАМ САЛАТА ОД 4 СОСТОЈКИ: За 5 минути готова, вкусна...

Ова е салата која сите ја обожаваат. Се приготвува за неверојатно кратко време и превкусна е. Може да се послужи како предјадење во некој...

ЕДНА МАЛА ЛАЖИЧКА ОД ОВА: За силни коски – природен лек...

Ако го кopистите во својата исхрана, на својот организам му правите огромна ycлуга. Доколку не го кopистите, време е да почнете. Некои го сврстуваат...

СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за...

Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...