Дома Тагови супа

Таг: супа

Посна и здрава зеленчукова крем супа со тиква – неодоливо мириса,...

Рецепт и видео презентација на Мама Роуз – Супа од тиква. Здраво, јас сум Мама Роуз а денес во мојата кујна ќе подготвам супа од...

Најдобриот рецепт за кнедли од гриз – супата е фантастична! Како...

Ако имате подобар рецепт од овој, споделете во коментар! Основниот рецепт содржи масло, но по сугестија на читателка може да се замени со путер...

Домашно ФИДЕ за супа, многу лесно се прави а не може...

Потребни состојки: 400 г меко брашно 2 цели јајца 2 жолчки 1-2 лажици ладна вода 1 прстофат сол Постапка: Во плиток сад ставете го брашното. Во средината направете мало бунарче во...

Кнедли од гриз за супа – меки како душа, најдобриот рецепт

Дома многу ми ги сакаат, едноставно се приготвуваат и не се распаѓаат. Не ви е потребна вага за мерење. Потребни состојки: 1 јајце 4 супени лажици масло 8...

Рецепт кој ќе ве направи среќни – половина час, 3 состојки...

Се уморивте од комплицирани рецепти кои бараат многу време и напор? Тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Ова пилешко ќе стане ваш омилен...

Овој режим на исхрана трае 1 седмица а можете да ослабете...

Основа на овој режим се домашни варива богати со хранливи состојки. Диетата со супа е базирана на течнни оброци кои се лесно сварливи и...

Медицинска диета – 7 кг за 7 дена

-Овој режим на исхрана е доста ригорозен, но за седум дена значително се намалува тежината. Во текот на оваа диета не смее да се...

Најдовте влакно во супата? Или можеби мува? Еве што велат експертите

Се разбира, ужасно грозно е кога во вашата чинија ќе најдете инсект или влакно од коса. Но дали знаете, дали е тоа опасно за...