Дома Тагови стрии

Таг: стрии

МЕВЛЕМ ЗА СТРИИ – се применува двапати седмично

Потребни состојки: 1 жолчка 2 лажици кантарионово масло 1 лажица чичково масло 5 капки лимонов сок 3 капки тинктура од невен Широка четка Постапка: Изматете ја жолчката, па со постојано миксање додадете...

Бојата на стриите открива дали може да се отстранат – ако...

-Секој може да ги добие, ниту мажите не се поштедени!   Стрите се јавуваат како последица на вишок или нагло губење на килограмите, кај мажи и...

Ставете викс на чешне лук – ќе бидете изненадени зошто

Виксот се користи за ублажување на главоболка, кашлица, запушен нос, болки во грлото и настинки. Но дали знаете дека Виксот може да се користи...