Дома Тагови Србија

Таг: Србија

Србија е втора во Европа по број на вакцинирани: Штом ја...

Масовната вакцинација на населението во Србија против инфекцијата ковид 19 започна кон крајот на декември минатата година и досега се вакцинираа околу 320.000 граѓани. Според...

Србија: најдени докази за кражба на бебиња – се бараат родителите...

-Тукушто роденото бебе се прогласувало за починато: пронајдени се први докази за кражба на бебиња од српската гинекологија. „Две матични служби потврдиле дека жената со...

Србија: Доктор по медицина работи во пекарница- откако се појавила нејзина...

Во Србија многумина слушнале за овој случај на д-р Јасмина Тахировиќ (33) кога пред две години се појавија во јавност нејзини фотографии од пекарницата...