Дома Тагови совети на билкари

Таг: совети на билкари

Билкарот Момчило советува: Покрај глуварчето, користете ја и оваа многу лековита...

Топлите денови се пред нас, но за многумина тоа значи и пролетен замоp. Познатиот билкар Момчило Антонијевиќ посочи неколку билки кои го подобруваат pacположението,...

Најпознатиот балкански билкар: Во природата има лек и за она што...

Раде Марушица, фитотерапевт од Мостар е еден од најпознатите билкари и фитотерапевти во поранешна Југославија. Десетици илјади луѓе од целиот свет поминале низ неговата...

Билкарот Никола: Ја излечив жена ми од циста на јајник само...

Билкарите Сречко и Никола живеат на Стара Планина, ретка планинска убавина во Србија, а тие се едни од најпознатите билкари. Работат со 15 други...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"