Дома Тагови сончоглед погача

Таг: сончоглед погача

ПОГАЧА СОНЧОГЛЕД: Ќе ве воодушеви колку едноставно се приготвува, а вкусот...

Погача со облик на сончоглед – толку едноставна а толку вкусна, штом еднаш ја пробате, често ќе ја правите. Една од нашите омилени погачи....

Погача со облик на сончоглед – толку едноставна а толку вкусна,...

Една од нашите омилени погачи. Многу ја сакаме, често ја правиме особено е задолжителна за гости. Потребни состојки: 500 г брашно90 мл маслиново масло200 мл суво...

Погача со облик на сончоглед, детален рецепт која на сите им...

Фото и рецепт: Вукица. Исклучително фино и меко тесто. Потребни состојки: 600 г брашно, 40 г квасец, 200 мл млеко, 100 мл газирана вода, 1 лажичка шеќер, 1 јајце, 100 мл масло и 2...

Цветна (сончоглед) погача, со неодолив вкус! Кога еднаш ќе ја пробате,...

Фотографија: Сања Масковиќ Лојо I РЕЦЕПТ Потребни состојки: 500 г брашно, 90 мл маслиново масло, 200 мл суво бело вино, 2 лажички сол. За фил: 350 г варен спанаќ, 350 г...

Сончоглед погача – еднаш кога ќе ја направите, ќе биде многу...

Многу ја сакаме оваа погача, често ја правиме особено за гости. Потребни состојки: 500 г брашно 90 мл маслиново масло 200 мл суво бело вино 2 лажички сол за фил: 350...