Дома Тагови солени шубари

Таг: солени шубари

СОЛЕНИ ШУБАРИ – вкусно, брзо, едноставно и декоративно

Многу вкусни солени колачиња. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 4 јајца 12 лажици брашно 200 мл јогурт 1 прашок за печиво 1 лажичка сол 1 шолјичка масло 1 морков 1 китка магдонос ЗА ФИЛ: 250 г крем сирење 100...

Солени шубари без печење кора: многу лесна подготовка а предобар вкус!

Многу декоративни, многу вкусни солени шубари! Потребни состојки: 1,5 пакување леб тост (сечен леб со вкус на путер) 250 г варено пилешко бело месо 25 г сува брусница 25...

СОЛЕНИ ШУБАРИ – брзо, едноставно и декоративно

Многу вкусна закуска за секаква пригода. Состојките по потреба и вкус може и да ги менувате. Потребни состојки: 4 јајца, 12 лажици брашно, 200 мл јогурт, 1...