Дома Тагови сок од чувар куќа

Таг: сок од чувар куќа

СОК ОД ЧУВАР КУЌА: Лек за желудник, цисти, миоми, хемороиди, чистење...

Чувар куќа е позната билка на нашите простори, позната како „Балканското алое вера“ а се користи за лекување на многу болести. Не само што помага...

ЧУВАР КУЌА: рецепт за желудник и гастритис, стар преку 1000 години

Чувар куќа е билка со исклучително лековито дејство, препознатлива по своите дебели листови, за кои сме слушале уште како деца. Ги краси нашите домови,...

Не можел да дише, се гушел, а лекарите не знаеле што...

Младиот уметник од Босна и Херцеговина Ади Софтиќ со години се борел со многу тешка алергија – уртикарија. Лекарите немале решение за оваа негова...

Сокот од чувар куќа лекува желудник, цисти, миоми, хемороиди, чистење на...

Истражувањата покажале дека оваа билка содржи органски киселини, флавоноиди, танини, шеќери, липиди и смоли кои му даваат против воспалително својство. Билката Чувар куќа е позната како...

Од што сè нè чува чуваркуќата?

Чуваркуќата е месната, сочна билка, со дебели, овални листови наредени во розета. Во средината од билката се развива цветно стебло кое носи група од...

Лековита маст од ЧУВАР КУЌА за секакви рани и болести на...

Фото и рецепт: Мери Божиковиќ Потребни состојки: 1 шака листови сомелете ги во блендер и процедете ги. 2 лажици домашна свинска маст растопете, па во тоа додадете...