Дома Тагови сок од бозел

Таг: сок од бозел

СОК ОД БОЗЕЛ: Нашите баби веруваа дека помага кај овие 8...

Лесно се подготвува, а добар е за сите луѓе. Сокот или чајот од бозел може да излекува алергии, да го забрза сла.беењето, да го...

Како со рака однесено: Маслото од бозел лекува акни, чирови, хемороиди...

Уште многу одамна било познато дека бозелот е многу лековита билка. Нејзините лековити својства помагаат за лекување на најразлични воспаленија, дигестивни пречки, ревматолошки заболувања...

Одберете го најдобриот: Три рецепти за домашен сируп од бозел –...

Бозелот е во полн цвет овој период, па затоа доколку сте можност, ова е идеална прилика неговиот преубав мирис и арома да ги складирате...

Лек од бобинки од бозел: Домашен рецепт кој ги победува вирусите...

Бобинките од бозел дозреваат во септември и почеток на октомври, а од здравите темносини плодови се приготвуваат џем, овошен прав, ликер, вино, а можеби...

Џем и сок од зрели бобинки од бозел, лековит но и...

Бобинките од бозел се многу лековити, но не треба да се јадат сурови, туку потребно е термички да се обработат. Најдобри се сокот и џемот...

Сирупот од бозел го јакне организмот и го чисти од токсини

Навремено наберете си цвет од бозел! Бозелот е богат со антиоксиданси кои ги штитат нашите клетки од оксидативен стрес. Луѓето одамна го користеле за лекување на...