Дома Тагови снег од белки

Таг: снег од белки

НАЈУБАВИОТ СНЕГ ОД БЕЛКИ: Една состојка му дава цврстина и уште...

Направете го најубавиот снег од белки кој ќе биде идеален за приготвување на разни слатки и украсување на тортите, а путерот ќе му даде...

Ова ми е најубавиот летен колач со 2 јајца: крцкава кора,...

Ако не сте го пробале овој колач досега, тогаш топло ви го препорачувам. Многу брзо и едноставно се приготвува, со состојки кои секогаш ги...

Десерт кој стана познат поради Милена Дравиќ: стаpински евтин рецепт кој...

Кога и да одевме кај нашата баба на гоcти, таа нè поcлужуваше со овој пpекрасен десерт. Ова е cтaрински рецепт кој денес е малку...

Неколку совети како да изматите совршено цврст снег од белки

Фото и рецепт: Слаѓана Рожа Еве неколку совети како снегот од белки да ви биде цврст и брз за приготвување. Во период од многу години пракса,...

Некогаш одамна беше екстра популарен, но веќе долго е заборавен –...

Некогаш беше многу популарен и омилен, а веќе долго време е заборавен. Не само што не сум го направила цела вечност, туку и не...

МРЗЛИВ колач – како од слаткарница, а се приготвува од евтини...

Потребни состојки: 150 г путер/маргарин 250 г шеќер во прав 4 жолчки 250 г брашно 1 прашок за печиво 100 г ореви или лешници 2-3 реда чоколадо 200 мл млеко Постапка: Изматете го путерот...

Шне нокли: незаборавен вкус од детството

Сигурно се сеќавате на вкусните Шне Нокли што ги правеа нашите баби? Најдете пригода и потсетете се! Потребни состојки: 6 јајца 7 лажици шеќер Прстофат сол 3 кесички ванилин шеќер 1...