Дома Тагови сируп за искашлување

Таг: сируп за искашлување

Лекот на баба ми за кристално чисти бели дробови, нема да...

Здраво, ова е стар ама испробан лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и возрасни, која се смета како главен вино-вник за почетен...

Порано секој втор месец бев со сyмaмeд, а после овој сируп...

,,Овој сируп за искашлување го препорача еден педијатар на ТВ и додека сум жива ќе му бидам благодарна!”, вели жената која го објави овој...

Древен рецепт за искашлување и воспалено грло: особено помага кога се...

Повеќето б олки во грлото се предизвикани од вирусни инфекции, најчесто обична настинка или грип. Б олките во грлото обично поминуваат сами по себе...

Порано секој втор месец бев со сумамед, а после овој сируп...

“Овој сируп за искашлување го препорача еден педијатар на ТВ и додека сум жива ќе му бидам благодарна!”, вели жената која го објави овој...

Сируп со рузмарин и лимон за смирување на кашлицата, исфрлање на...

Фото и рецепт: Даниела Стамевски Овој лек со рузмарин е особено погоден за искашлување на слузта, а покрај тоа успешно се бори со патогените микроорганизми...

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање...

Сирупот од морков успешно ја исфрла слузта од белите дробови! Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви...

Сируп за кристално чисти бели дробови без кашлица

На наше големо задоволство, овој рецепт ни го испрати нашата редовна читателка г-ѓа Татјана Митрова. Сирупот се подготвува во домашни услови и особено е погоден...

Сируп од тегавец: најдобар лек за исфрлање на катран и секрет...

Фото: Божица Лечинтиќ Без разлика дали ќе го направите од машки или женски тегавец, сирупот направен од оваа билка е многу ефикасен за лекување на...

ОДЛИЧЕН СИРУП ЗА КАШЛИЦА – особено ефикасен, треба да го пробате,...

Периодов гледам има многу настинки, болниците се преполни, владее грип, на сите страни шмркаат, каде и да се јавам некој е болен со непријатна...