Дома Тагови сируп од нане

Таг: сируп од нане

ПРИРОДЕН СИРУП ОД НАНЕ: Дома го обожаваме, се пие на растворање...

Летно време најубаво се освежуваме со сируп или сок од нане кој редовно го подготвувам и уште ни се нема здосадено. Не е многу...

Природен деконгестив за насобраната слуз и ги чисти синусите, може да...

Многумина немаат обичај да пијат чаеви ниту вода, па така го дехидрираат дополнително своето тело. Билните чаеви честопати потсетуваат на „болест“, на нешто што...

СИРУП ОД НАНЕ: Се пие како сок, вкусен и лековит, го...

Домашниот сок од нане ќе го закрепне вашето тело во текот на топлите летни денови, а покрај тоа што е вкусен, многу лесно се...

Суруп на растворање од нане, прекрасно мириса!

Фото и рецепт: Мирјана Бановиќ Потребни состојки: Свежо нане, колку можете повеќе наберете 7 литри вода 3 кг шеќер 1 лажица лимонска киселина Постапка: Се потопува нането во вода, колку можете...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"