Дома Тагови сирова исхрана

Таг: сирова исхрана

Немав пари за скапиот третман, но бев упорен – јас сум...

Слободан Бркиќ од Рогатица со помош на некои измени во животот успеал да се спаси од многу тешка болест. Тој со својата упорност и голема...

Личната приказна на Зоран, како се ослободил од дијабетесот, инсулинот и...

На Зоран Зовко од Бријег пред седум години му дијагностицирале дијабетес и висок притисок, но со помош на сирово овошје и зеленчук (подолу има...

Со промена во исхраната Соња ги стопила јазлите на тироидата –...

Соња Соколовиќ, дипломиран педагог, открива како после многу години успеала да се избори со тешките симптоми на болеста која и го загрозувала животот. Всушност, со...

Фадиљ од Битола: Пред 10 години имав 105 кг и дијабетес,...

-Пред 10 години имав дијабетес зошто размислував со “стомак” Ова е приказната на Фадиљ Ибишовски од Битола, како тој го изоде патот на успехот, од...

Овој човек се излекувал од дијабетес без лекови: Ги консумирал само...

Откако му дијагностицирале хипертензија и дијабетес пред неколку години, овој човек одлучил да ги одбегне вообичаените методи на лекување и да побара лек во...

СИРОВА ДИЕТА: Обновете ја енергијата и ослабете 3 до 7 килограми...

Немате многу време, но сакате да се ослободите од неколку вишок колиграми? За да го направите во најкус можен рок, пробајте ја диетата со...