Дома Тагови швајцарски ролат

Таг: швајцарски ролат

ЕДНОСТАВЕН РОЛАТ: Од едноставни состојки, а како да излегол од најскапата...

Ова е најдобро објаснетиот рецепт за приготвување на совршен ролат. Ролатот е мек и пуфнаст, многу вкусен и декоративен. Се приготвува од основни состојки...

ШВАЈЦАРСКИ РОЛАТ СО ЈАБОЛКА И ОРЕВИ: Пријателките ми го порачуваат, а...

Ако сте љубители на есенските и зимските колачи со јаболка, тогаш верувајте, нема подобар од овој. Прекрасниот спој на вкусови и ароми спакувани во...

Старински ролат со џем од малини од детството, нема поубав и...

Рецепт на Виолета од Летина Кујна. Овој ролат е познат уште одамна, вкусот ќе ве потсети на детството. Многу е сочен, а се подготвува...

Сите ќе ви го бараат рецептот: Пуфкаст, нежен ролат кој се...

Рецепт и видео прилог на Погледни како се готви (Cooking See) – Швајцарски ролат Ова е најдобро објаснетиот рецепт за приготвување на совршен ролат. Ролатот...