Дома Тагови штитна жлезда

Таг: штитна жлезда

Огорченоста ја уништува тироидната жлезда – лекар тврди: „Пејте, играјте, бидете...

Д-р Књазкин – Црниот кромид прави чуда! Во продолжение следува рецепт на д-р Игор Књазкин, познат лекар од Санкт Петербург, изнесена во програмата за здравје...

ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ДА ВИ РАБОТИ КАКО ЧАСОВНИК: Со ОВА нејзината работа...

Во целост ќе ви ги откриеме двата најдобри рецепти од народната медицина кои се покажале како ефикасни за работата на штитната жлезда или тироидеа....

ДОВЕДЕТЕ ЈА ВО РЕД ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА: Д-р Јасмина препорачува да не...

Проф. д-р Јасмина Ќириќ, специјалист по интерна медицина, ендокринолог на Клиниката за ендокринологија, дијабетес и метаболички болести УКЦС неодамна говореше за нарушувањата на штитната...

Од оваа подмолна болест многумина се жалат, мислат дека се дебелеат...

Ова е светска недела на тироидната жлезда. Зошто оваа жлезда е најважна за функционирањето на целиот организам во „УранаК1“ на телевизијата К1 објаснија ендокринологот...

ОВА СЕ ЗНАЦИ ДЕКА ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА НЕ ФУНЦИОНИРА КАКО ШТО ТРЕБА:...

Штитната жлезда со облик на пеперутка која е сместена во предниот дел од вратот, може да има дра-матично влијание врз бројни телесни функции. Ако...

ДОМАШЕН ЛЕК ЗА КОСА ПРИ ОПАЃАЊЕ ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО ТИРОИДАТА...

Хашимото е едно од најчестите нарушувања на тироидната жлезда кое се јавува кај еден на 100 па-циенти. Болеста ја открил и опишал јапонскиот лекар...

Жолчката од јајце помага во лекувањето на штитната жлезда, еве како

Раните симптоми за дисфункција на штитната жлезда речиси се незабележливи, па дијагнозата во првата фаза е невозможна. Затоа, многу е важно да водите сметка...

За силни коски и здрава штитна жлезда: Користете ги лушпите од...

Калциумот има голем број важни функции во работата на организмот. Освен што помага во создавање на коскена маса со што спречува појава на остеопороза,...

Природен лек за јазли на тироидеа – според билкарот Мартин Најдовски

Тироидната жлезда е мала но многу важна жлезда со форма на пеперутка, а сместена во основата на вратот. Таа излачува хормон познат под името...

ОД ТИРОИДАТА СÈ ЗАПОЧНУВА: Хормоните, претераната дебелина или премалку килограми (природен...

Овој вкусен напиток содржи голем број состојки кои ја стимулираат работата на тироидната жлезда, а истовремено е вистинска ризници од витамини, минерали и антиоксиданти. Рецептот...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"