Дома Тагови шкотско туширање

Таг: шкотско туширање

НАМАЛЕТЕ ГО ХОЛЕСТЕРОЛОТ СО САМО ЕДНА ПРОМЕНА: Експерт открива: Ваквото туширање...

„Високиот холестерол значи дека молекулите на мастите од кpвотокот почнале да се лепат на ѕидовите на аpтериите и го отежнуваат протокот на кpвта до...

ВЕЖБА ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ И ОТЕЧЕНИ, „ТЕШКИ“ НОЗЕ: Може насекаде да...

Оваа едноставна вежба за проширени вени помага да се намали притисокот кај отечените нозе. Отекувањето на нозете е предизвикано од акумулација на премногу течност...

Секоја вечер пред спиење потопете ги нозете во вода: Не сте...

Колку и да ви звучи чудно, овој метод го препорачува доктор, специјалист по кинезитерапија, д-р Сергеј Бубновски. Според овој светски познат и признат експерт од...