Дома Тагови Селско месо

Таг: Селско месо

„Кој има време-вреди да проба“: селско месо на два начина во...

Селско месо на домашен начин во грне. Потребни состојки: 300 г свинско месо, 300 г телешко месо, 300 г пилешки стек, 300 г цели...

Селско свинско месо од МАКЕДОНСКАТА КУЈНА

Фото и рецепт: Горан Палифров Потребни состојки: 700 г свинско месо исечкано 700 г печурки 3 големи главици кромид 200 г млечен кашкавал 250 г изматена павлака или течна сол, зачини,...

Рецепт за оригинално босанско селско месо во грне

Потребни состојки: 600 г свежо месо (половина јунешко, половина јагнешко) 2 моркови 2 корен од магдонос ½ главица бела зелка 2- зелени пиперки 8 помали компири 2-3 главици црвен кромид 5 до...

Кога маж готви: селско месо и пире – прсти да излижеш!

Фото и рецепт: Влатко Стојовски СЕЛСКО МЕСО Месото се сече на коцки со средна величина, се пропржуваат на тивок оган.  Се додава ситно сечкан кромид кој откако...