Дома Тагови салата со цвекло

Таг: салата со цвекло

ВАРЕНО ЦВЕКЛО: најефикасниот лек за замастен црн дроб и дебело црево

Цвеклото е коренест зеленчук познат и како црвена репка, трпезна репка, градинарска репка или само цвекло. Преполно со есенцијални хранливи состојки, цвеклото е одличен...

Свечена ПИНК (Розова) салата – многу е вкусна, мора да ја...

Оваа салата дефинитивно мора да ја пробате, многу е добра, вкусна, декоративна, а одговара како прилог со секое печено месо... Потребни состојки: 2 варени јајца 200 мл...