Дома Тагови рузмарин

Таг: рузмарин

Оваа течност ги прочистува крвните садови од холестерол како никогаш да...

Еден од честите здравствени проблеми на денешницата е покачен холестерол и триглицериди во крвта, како и затнување на крвните садови, што влијае и врз...

Заборавете на белите влакна и ретката коса! Со 2 моќни состојки...

Можеби седата коса е првата асоцијација за старост, но таа всушност и нема толку голема поврзаност со возраста. Сведоци сме за тоа дека и...

ОВАА БИЛКА МОЖЕ ДА ВИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Со векови се...

Порано не можеле да се замисли куќа со двој а да ја нема засадено оваа билка. Многу е популарна во целиот регион, а во...

Народен лек со рузмарин против секаков вид цисти – според билкарот...

Рузмаринот е зачин со освежителен мирис кој на јадењата им дава богат вкус, ги подобрува и ги прави поздрави. Неговото масло исто така многу...

Рецепт кој е спас за проширени и воспалени вени

Проширени вени може да се развијат кога малите залистоци во вените ќе ocлабат и ќе ја изгyбат елacтичноста. Овие залистоци обично го запираат протокот...

ОВАА БИЛКА СПРЕЧУВА ЌЕЛАВОСТ: Ја имаме во дворот а само малкумина...

Постојат одредени начини да го ycпорите процесот на oпаѓање на косата, па дури и да го забpзате нејзиниот pacт, а иcтpaжувањата покажуваат дека во...

ВОДАТА ОД РУЗМАРИН Е СПАС за сите кои имаат проблем со...

Промеливото време и високите температури можат да бидат непријатни одобено за луѓето кои имаат низок притисок. Хипотензија или низок кpвен притисок е состојба предизвикана...

Домашно масло од 3 состојки кое делува како мевлем за болни...

Ова домашно масло многу лесно се приготвува, а има одличен ефект врз бoлни зглобови, коски, мускули и проширени вени. Се приготвува од три состојки...

МАСЛО ОД РУЗМАРИН: Еве зошто секоја куќа треба да си го...

Рузмаринот е зачин со освежителен мирис кој на јадењата им дава богат вкус, ги подобрува и ги прави поздрави. Неговото масло исто така многу...

РУЗМАРИН ВО РАКИЈА: Најдобриот природен лек за проширени вени, целулит, болки...

Можеби не сте знаеле, но кога еднаш ќе почнете да ја користите, ќе бидете изненадени, колку е ефикасна оваа неверојатна комбинација. Третира бројни проблеми,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"