Дома Тагови ролат со спанаќ

Таг: ролат со спанаќ

Солен ролат со спанаќ и печурки, одличен како закуска за сите...

Кога станува збор за слави, родендени и прослави, она што најмногу ја краси трпезата се токму разновидните ролати и ситнте залак-закуски, бидејќи се најбарани...

Многу вкусен ролат со спанаќ во комбинација со јајца, на сите...

Фото и рецепт: Јелена Потребни состојки за зелена кора: 4 јајца 150 г милерам или полномасна кисела павлака 1 лажичка сол 1 лажичка прашок за печиво 5 лажици остро брашно 400...