Дома Тагови ролат со пудинг

Таг: ролат со пудинг

Ролат со вишни и пудинг од ванила – готов за 20...

Потребни состојки: 1 парче готово лиснато тесто 400 мл млеко 1 пудинг од ванила 3 лажици шеќер По вкус вишни, боровинки, малини Малку шеќер во прав за наросување Постапка: На побрашнета работна...