Дома Тагови рецепт за ледени коцки

Таг: рецепт за ледени коцки

ЛЕДЕНИ КОЦКИ – стар и проверен рецепт со многу кремаст вкус...

Фантастични ледени коцки, ова е токму рецептот кој го приготвуваа нашите мајки, па добро е да се сочува од заборав. Колачот е многу вкусен...

Кремасти сочни ледени коцки – колач кој се топи во уста...

Рецепт и видео прилог на Јована Фалзон (Chef Joca Loca): Кремасти сочни ледени коцки Ако сте љубител на сочни и кремасти колачи, овој е токму...

Ледени коцки: Колач кој лесно се приготвува со фил од бело...

Фотографија и рецепт на Вишња Вишња. Потребни состојки: 6 јајца, 6 лажици шеќер, 6 лажици брашно, 3 лажици какао и ½ прашок за печиво. За фил: 1 литар млеко, 9 лажици...