Дома Тагови рецепт за босански локум

Таг: рецепт за босански локум

Се прават едноставно и брзо, без јајца и млеко, што значи...

Ова е традиционален рецепт за колачи кои се нарекуваат “Босански локум”. Тестото е слично како она за ванилици, па доколку сте ги правеле, веќе знаете...