Дома Тагови рафаело торта

Таг: рафаело торта

ФАНТАЗИЈА ВКУС – Торта со јагоди и кокос, чудо од рафаело

Најмногу ја сакаме сезоната на јагоди, затоа што со свежо овошје се приготвуваат највкусните десерти каква што е оваа рафаело торта со кокос. Ако...

Конечно го пронајдов овој рецепт: совршена РАФАЕЛО ТОРТА, вистински рај за...

Вака се прави највкусната Рафаело торта. Пробајте супер е, готова е за 15 минути. Тортата е многу богата, нежна и секој залак се топи...

Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Морав да ги направам 2 пати во 2 дена – на...

Потребни состојки: За кора 6 белки 250 г шеќер 50 г кокосово брашно 100 г брашно 1/2 прашок за печиво 200 мл млеко За фил: 6 жолчки 2 пудинг од ванила 4 лажици брашно 15 лажици...

РАФАЕЛО ТОРТА за 25 минути – за неа велат дека е...

Дали сакате да ги восхитите гостите кои го сакаат кокосот или да се почестите себеси и своите најмили? Со оваа торта од кокос нема...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"