Дома Тагови рафаело коцки

Таг: рафаело коцки

РАФАЕЛО КОЦКИ ЗА 20 МИНУТИ: Толку вкусни и лесни, се топат...

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Се топи во уста: Рафаело колач готов за 20 минути

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

Рафаело колач, мора да го скриете зошто нема да остане за...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За кора 6 белки 250 г шеќер 50 г кокосово брашно 100 г брашно 1/2 прашок за печиво 200 мл млеко ЗА ФИЛ: 6 жолчки 2 пудинг од ванила 4 лажици брашно 15 лажици...

Морав да ги направам 2 пати во 2 дена – на...

Потребни состојки: За кора 6 белки 250 г шеќер 50 г кокосово брашно 100 г брашно 1/2 прашок за печиво 200 мл млеко За фил: 6 жолчки 2 пудинг од ванила 4 лажици брашно 15 лажици...