Дома Тагови пржени лепчиња од рерна

Таг: пржени лепчиња од рерна

ПОДОБРО И ОД ПРЖЕНИ ЛЕПЧИЊА: Маж ми „полуде“ за ова јадење,...

Ова јадење е повкусно и од пржени лепчиња. Се подготвува за кратко време, одличен оброк за кога немате многу време или сте уморни од...

НАЈДОБРИ ЛЕПЧИЊА ОД РЕРНА: Отсега само вака ќе ги правите, а...

Ова е нешто што секој мора да го проба. Вака приготвените лепчиња може да се послужат како предјадење, како закуска, а може да бидат...

„ПРЖЕНИ“ ЛЕПЧИЊА ОД РЕРНА: Без капка масло, многу ласно, само прелијте...

Ова е наједноставниот рецепт за „пржени“ лепчиња, за сите омилениот појадок. Може да се приготв и на два начини, во зависност од тоа во...

Одличен појадок за 10 минути – “Пржени” лепчиња од рерна

Фото и рецепт: Снежана Кнежевиќ Брз и вкусен појадок. На овој начин лепчињата најмалку впиваат масло. Потребни состојки: 5-6 јајца 200 г ситно сирење 500 мл млеко 1 лажичка морска...