Дома Тагови првут

Таг: првут

После само едно нанесување, ќе немате веќе проблем со првутот: Со...

Првутот е проблем со кој се среќаваат голем број луѓе. Пред сè, првутот во косата не изгледа естетски убаво, па поради многумина се обидуваат...

Тинктура од коприва за коса – најдобриот лек од природата за...

Ако ги прочитате искуствата на луѓето кои користеле тинктура од коприва, ќе забележите дека дефинитивно не станува збор за преценет производ, бидејќи освен што...

Лимон: против првут и себореа, реума, за срце и настинки

СОДРЖИ: голема количина на витамин Ц, слуз, пектин, калциум оксалати. Во кората има етерично масло со пријатен мирис и горчлив вкус. Маслото содржи лимонен,...

Со овој лек ќе заборавите на првут и јадеж

Потребни состојки: 100 мл јаболкова киселина 400 мл вода Постапка: Во едно шише од половина литар која горе има „цуцла“ ставете 100 мл јаболкова киселина и потоа долејте...

ОВА СИТЕ ГО ИМАМЕ ДОМА: Ги решава болките во грло, првутот,...

Има анти-воспалителни својства, ги забавува дигестивни ензими и го регулира нивото на шеќерот во крвта ... ​ Можеби не сте знаеле, но јаболковиот оцет содржи киселина,...