Дома Тагови пршута

Таг: пршута

Нутриционистите одговараат: дали сланината е здрава?

Со доаѓање на студените денови започна сезоната на чварките и сланината, па сите се прашуваат дали е во ред да се јаде, со оглед...

Солена торта со пршута и кашкавал

Потребни состојки: 150 г двопекМ 100 г путер 1 лажица сусам 300 г свежо сирење рикота 300 г кремаво сирење по избор 40 г...