Дома Тагови природна медицина

Таг: природна медицина

ДРАГОЦЕН РЕЦЕПТ ОД 3 СОСТОЈКИ: Го покачува железото во крвта –...

Рецепт на Виолета: „Здраво на сите, се надевам дека овој лек ќе им помогне на оние кои имаат проблем како мојот. Имено, мојата ќерка...

НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ КОРАТА ОД КАЛИНКА: Таа е вистинско богатство за...

Калинката е омилено зимско овошје. Особени се цени како исклучително овошје кое благопријатно делува на целокупното човеково здравје, особено затоа што неговите ситни црвени...

Само една лажица секое утро на празен стомак – ИЗРАДУВАЈТЕ ГО...

Овој природен лек одамна е познат и идеален е за почеток на денот. Ако секое утро се земе по една лажица мешавина од лимонов...

СВАРЕТЕ ЛОВОРОВ ЛИСТ И ИСПИЈТЕ ЈА ТЕЧНОСТА: Ќе се ослободите од...

Не е редок случај, кога ќе отисете на лекар тој да ви препорача да пиете билни чаеви, да користете некоја билка или некој билен...

ОВА Е НАЈЗДРАВИОТ ПРИРОДЕН НАПИТОК: Збогум за лошиот холестерол и затнатите...

Лекарите велат: „Млад си, колку што ти се млади kpвните садови”. Ова е стар рецепт од книгата „Пелагица” и според пишаниот рецепт се приготвува...

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ БЛАГО СО ПОМОШ НА ОВИЕ 2 СОСТОЈКИ: Се...

Има луѓе кои не можат да си го замислат денот без да изедат нешто слатко. Ја caкаат и солената храна, но додека ја јадат...

ПОЛИЦИСТИЧНИ ЈАЈНИЦИ: Природна мешавина со мед – лек за цисти

РЕЦЕПТ: Со помош на оваа мешавина и уште неколку мали промени во навиките ќе добиете резултати кои ќе ве воодушеват. Полицистични јајници е дијагноза...

Фантастичен крем за лице кој ја осветлува кожата и ги измазнува...

Коментар на задоволна читателка А.Х.:„ Ви благодарам за рецептот, го направив кремот затоа што ја сакам природната козметика, но искрено не очекував нешто cпектакyлаpно. Го...

ОМИЛЕНИОТ ЧАЈ ГО НАМАЛУВА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА: Се пие после јадење,...

Еден од омилените чаеви со преубав мирис и вкус, всушност може да помогне во контролирањето на шеќерот во к рвта, особено кога станува збор...

ОВА Е ПОЛЕКОВИТО ДУРИ И ОД МЕДОТ: Сирупот од урми е...

Сирупот од урми е еден од омилените додатоци во некои јадења, но според составот може да се спореди и со најдобрите природни антибиотици, бидејќи...