Дома Тагови природен лек за анемија

Таг: природен лек за анемија

Рецепти на монахот Гаврил за лекување на речиси секоја болест со...

Монахот Гаврил растел во време кога лекарите биле реткост, а медицината сè уште била неразвиена. Тој научил рецепти за природни лекови од неговата мајка...

Копривата и медот најдобро ја лекуваат анемијата и имунитетот – една...

Дали знаевте дека недостигот на железо во крвта е чест проблем ширум светот? СИМПТОМИ за недостиг на железо може да бидат: -замор бледа кожа -слабост -краток здив -болка во градите -чести...

Домашен сируп од црн бозел кој ги подига “мртвите” и лекува...

Сирупот се приготвува од потполно зрели бобинки кои се берат во септември и почеток на октомври, во зависност од временските прилики. Бобинките од црн бозел...

АНЕМИЈА – природен лек кој на сите им е достапен а...

Анемијата, односно намалено железо во организмот се јавува поради гладување, неадекватна исхрана, некоја болест или состојби кои имаат зголемена потреба за железо (раст и...