Дома Тагови превенција

Таг: превенција

Овие 2 производи спречуваат paк на дојка: Ако се користат на...

Бројот на заболени од рак сè повеќе се зголемува, но истражувачите веруваат дека потенцијалниот ризик може да се намали за 67% ако секојдневно јадете...

Д-р Томиќ за аортна аневризма: Како настанува болеста која е...

Аневризма претставува проширување на артерија, кое настанува поради последица од слабост на ѕидот на кр-вниот сад. Аневризмите можат да настанат на сите артерии, но...

Децата имаат потреби, мајките имаат знаење: помош при дијареа

Како и возрасните така и нашите најмлади честопати се судираат со разни алергени, предизвикувачи на инфекции, и воспаленија. Исто така правилната суплементација на редовната здрава...

Вода од ананас: ги топи масните наслаги, го одмастува црниот дроб,...

Потребни состојки: 1 ананас со средна величина или половина голем плод 6 листови нане/мента 1 литар филтрирана вода 1 тегла Постапка: Ананасот исчистете го и исечкајте го на коцки. Наполнете...

Ги елиминира бактериите и паразитите во телото, штити од канцер: доволна...

– Ги убива паразитите и бактериите во телото, особено помага при габични инфекции Формулата датира од средновековна Европа од времето кога луѓето биле болни од...

Некои не го поднесуваат, ама во Кина докажаа дека лукот може...

Студијата објавена во списанието “Cancer Prevention Research “ го потврди позитивното влијание од консумацијата на лук како превенција и намалување на ризикот од карцином...

Изедете 5 ореви и почекајте 4 часа – еве што ќе...

Јаткастите плодови не само што изобилуваат со корисни материи како што се: полинезаситени масти, феноли, витамин Е и многу антиоксиданси, но исто така, може...