Дома Тагови препорачана доза за витамин Д

Таг: препорачана доза за витамин Д

Имунолог открива колку долго смееме да внесуваме витамин Д во вид...

За витаминот Д се пишуваше многу, особено за неговата важност кога станува збор за имунитетот и способноста на организмот да се одбрани од штетните...