Дома Тагови прелиен чоколаден колач

Таг: прелиен чоколаден колач

Најдобриот чоколаден колач за 5 минути: Нема печење, се става малку...

Љубителите на чоколадо ќе бидат воодушевени од овој рецепт. Се подготвува многу лесно и со евтини состојки, па затоа е идеален и за неочекувани...

ЗЛАТЕН КОЛАЧ: Се топи во уста, а се прави без јајца...

Чоколаден колач кој се прави за кратко време, без јајца и без миксер, толку е вкусен што секој ден ќе го правите. Рецепт на...

ФАНТАЗИЈА КОЛАЧ: Наједноставна подготовка, мешаш, печеш и преливаш одозгора

Вкусен колач кој има многу едноставна подготовка. Доволно ми беше да ги прочитам состојките за да знам како се подготвува, а често го правам...

ПОСНО И ЕЛЕГАНТНО: го правев додека децата играа за 5 минути,...

Најубавиот елегантен колач кој се прави без јајца. Лесен е за подготовка, само се мешаат наведените состојки и се става на печење, а на...

МАЛКУ КАКАО И 2 БАНАНИ: добивате десерт кој злато вреди, без...

Ваков вкусен десерт од кој се разлева чоколадото, а на вкус толку сочен и неодолив немам пробано со години. Порано мислев дека ваквите десерти...

Може да се направи како торта или колач: без јајца и...

Превкусен, евтин, брз и многу сочен.. Чоколаден колач кој сите ги изненади со својот вкус, а подолу е рецептот за тие што не знаат...

Чоколаден прелиен колач, нешто слично на кох, со мерки на чаша

Уште е наречен и турски залиен колач со чоколаден прелив. Кога ќе го прелиете колачот тој целиот “плива” во тој необичен чоколаден прелив. Можеби...